Umělkyně Kate Chesters vyrábí kuchyňská prkénka zdobená epoxidovým nátěrem

Umělkyně Kate Chesters vyrábí kuchyňská prkénka zdobená epoxidovým nátěrem 12. 7. 2018

Epoxidová pryskyřice nemá využití pouze ve stavebnictví. Čím dál více se využívá při výrobě uměleckých i dekoračních předmětů a domácích potřeb. V minulém blogu jste se mohli dočíst o unikátním osvětlení vyrobeného z pečiva. Dnes vás seznámíme s tvorbou talentované umělkyně Kate Chesters.

Kate Chesters je mladá britská umělkyně, která se zabývá malováním abstraktních obrazů i výrobou domácích a dekoračních předmětů. Kate žije a tvoří v Liverpoolu. Kromě uměleckých předmětů se Kate Chesters zaměřuje na výrobu designových kuchyňských prkének.

Kouzlo jejího zpracování tkví v mistrné práci s detaily a v kombinaci kontrastů. Pro představu větší část prkénka tvoří syrové dřevo, zatímco třetinu prkénka zdobí abstraktní epoxidová malba. Ve svých malbách Kate Chesters nejčastěji ilustruje oceány. Zajímavostí je, že její malby vznikají pomocí epoxidových nátěrů, které barevně tónuje a tím vytváří abstraktní obrazce moří a oceánů.

Podobné umění můžete vyzkoušet i vy doma s využitím epoxidových nátěrů TopStone či křišťálové pryskyřice TopStone Crystal Art, která slouží pro zalévání dekoračních předmětů.

 

Napište nám!
Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů chci formulář odeslat.
Více informací zde: Ochrana osobních údajů