Představujeme moderní epoxidové stěrky na podlahy i stěny. Usnadní jakoukoliv rekonstrukci.

Představujeme moderní epoxidové stěrky na podlahy i stěny. Usnadní jakoukoliv rekonstrukci. 25. 1. 2018

Společnost TopStone zavádí do svého portfolia epoxidový systém na stěny EP13 Thixo a epoxidovou stěrku na podlahy EP11 Plus. Nové produkty vytváří designový a voděodolný povrch, který je podobný betonovým stěrkám. Na rozdíl od betonu ale epoxidové nátěry a stěrky vynikají mnohem lepšími vlastnostmi. Pojďte se podívat, jak s novými materiály skvěle renovovat třeba byt.

Moderní povrchová úprava EP13 Thixo nahrazuje obklady i betonové stěrky.

Epoxidová povrchová úprava na stěny TopStone EP13 Thixo je podobná módním betonovým stěrkám. Jednou z jejich mnohých předností jsou lepší zpracovatelské a užitné vlastnosti. Epoxidový povrch EP13 Thixo vytváří velmi tvrdý povrch, který je voděodolný a v podstatě nahrazuje keramické obklady. Na rozdíl od betonové stěrky nehrozí tvorba tmavých map, ani prosakávání vlhkosti.

Povrchovou úpravu je zároveň možné flexibilně tónovat v široké škále barevných odstínů. Díky svým vlastnostem je nový materiál oblíbený u architektů a bytových designérů, kteří s epoxidovými povrchy a stěrkami dělají hotové zázraky. Aplikaci uvidíte již brzy na TV Prima v pořadu Jak se staví sen. Stěny v koupelně a podlahy v celém bytě mohou být realizovány právě povrchovou úpravou TopStone EP13 Thixo a podlahovou stěrkou TopStone EP11 Plus.

Výhody epoxidového povrchu TopStone EP13 Thixo

 • voděodolný povrch
 • náhrada keramických obkladů
 • chemická i mechanická odolnost
 • volitelné barevné tónování
 • moderní design
 • výrazně kratší doba realizace oproti konkurenčním povrchů
 • velmi jednoduchá aplikace

Jak aplikovat epoxidový povrch?

Práce s epoxidovým povrchem EP13 Thixo nejsou náročné. Povrchová úprava lze nanášet téměř na jakýkoliv povrch včetně starých obkladů.

Po vytvrzení lepidla přichází na řadu penetrace. Po 12 a až 24 hodinách od penetrování se na stěny aplikuje epoxidový povrch EP13 Thixo v přibližné tloušťce 1,5 mm.

Na úplný závěr, po vytvrzení, se povrch přelakuje čirým lakem TopStone PU21, kterým se celý povrch uzavře a zmatní.

Epoxidová stěrka EP11 Plus promění podlahu k nepoznání

Podobné je to s úpravou podlah prostřednictvím epoxidové stěrky EP11 Plus, která nahrazuje podlahovou krytinu. Stěrka EP11 Plus vyniká neporézním a bezesparým povrchem, jednoduchou aplikací, dobrou chemickou i mechanickou odolností a v neposlední řadě snadnou údržbou.

Epoxidovou stěrku EP11 Plus lze aplikovat na nové i staré betonové a minerální podklady. Podmínkou je rovný, suchý a pevný povrch. Stěrka je zároveň vhodná pro povrch s instalovaným podlahovým topením. Výsledný efekt epoxidové stěrky TopStone EP11 Plus můžete vidět v pořadu Jak se staví sen.

Výhody epoxidové stěrky EP11 Plus

 • neporézní a bezesparý povrch
 • chemická i mechanická odolnost
 • volitelné barevné tónování
 • snadná údržba
 • jedinečný vzhled

Jak stěrku aplikovat?

Aplikace epoxidové stěrky je podobná jako u povrchové úpravy EP13 Thixo. Rovný povrch stačí napenetrovat a po 12 až 24 hodinách aplikovat epoxidovou stěrku TopStone EP11 Plus. Poté povrch provzdušněte speciálním válečkem s hroty neboli ježkem. Výsledný povrch je pochozí po 24 hodinách a plně zatížitelný po 7 dnech. Pro lesklý vzhled je možné povrch přelakovat lakem TopStone EP22. a pro matný vzhled lakem TopStone PU22.

Již brzy na TV Prima v pořadu Jak se staví sen 12.2.2018 ve 21:15 hodin