Jakou podlahu zvolit do garáže?

9. 2. 2018

Stojíte před rozhodnutím, jakou zvolit podlahu do garáže? Potřebujete opravit starý cementový či minerální povrch? Poradíme, který materiál vyniká výbornými uživatelskými vlastnostmi a nízkou cenou.

Slyšeli jste už o epoxidových stěrkách a nátěrech? Jedná se o speciálně vyvinutý materiál, který vyniká odolností, snadnou údržbou, rychlou realizací a univerzálním použitím. Epoxidové stěrky pro parkování představují cenově příznivé řešení pro rekonstrukce starých cementových a minerálních povrchů i pro zhotovení finální vrstvy nových podlah.

Pro své optimální vlastnosti jsou epoxidové stěrky a nátěry s oblibou aplikovány na podlahy v garážích, pneuservisech, autosalonech či stanic technické kontroly. Nátěry z epoxidu snižují náklady na opravu starých a popraskaných povrchů v garážích.

 

 

 

Epoxidové povrchy vynikají příznivými vlastnostmi

Epoxidové stěrky z divize stavební chemie TopStone vytváří hladký nebo protiskluzný a bezprašný povrch a disponují výbornými užitnými vlastnostmi. Povrch je odolný vůči mechanickému a chemickému zatížení. Podlaze neškodí běžné zatížení regály, kolečka od boxů na nářadí nebo vylité oleje a další provozní kapaliny.

V garážích oceníte především snadnou údržbu. Epoxidové podlahy jsou v podstatě bezúdržbové. Podlahu lze čistit běžným zametením, vysátím nebo vytřením. K údržbě zároveň nejsou nutné žádné speciální přípravky ani leštidla. Na povrchu epoxidové podlahy zároveň jen velmi stěží ulpívají bakterie a netvoří se plísně.

 

Výhody epoxidových stěrek:

  • Hladký nebo protiskluzný a bezprašný povrch.
  • Mechanická a chemická odolnost.
  • Snadná údržba.
  • Nízká cena.
  • Volitelná barevná úprava.
  • Bezesparý povrch

Volitelné barevné tónování

Předností epoxidových nátěrů a stěrek je možnost barevného tónování. Vybírat můžete z většiny barevných odstínů vzorníku RAL. Kromě jednobarevného provedení lze barevnou strukturu vylepšit technikami vzorováním či mramorováním, se kterými vytvoříte designově atraktivní povrch.

Návod, jak rekonstruovat garážovou či sklepní podlahu naleznete v článku Rekonstrukce sklepní podlahy v panelovém domě.

 

Jak opravit podlahu v garáži - nátěr Topstone EP13