Jakou podlahu zvolit do garáže?

Jakou podlahu zvolit do garáže? 9. 2. 2018

Stojíte před rozhodnutím, jakou zvolit podlahu do garáže? Potřebujete opravit starý cementový či minerální povrch? Poradíme, který materiál vyniká výbornými uživatelskými vlastnostmi a nízkou cenou.

Slyšeli jste už o epoxidových stěrkách a nátěrech? Jedná se o speciálně vyvinutý materiál, který vyniká odolností, snadnou údržbou, rychlou realizací a univerzálním použitím. Epoxidové stěrky pro parkování představují cenově příznivé řešení pro rekonstrukce starých cementových a minerálních povrchů i pro zhotovení finální vrstvy nových podlah.

Pro své optimální vlastnosti jsou epoxidové stěrky a nátěry s oblibou aplikovány na podlahy v garážích, pneuservisech, autosalonech či stanic technické kontroly. Nátěry z epoxidu snižují náklady na opravu starých a popraskaných povrchů v garážích.

 

 

 

Epoxidové povrchy vynikají příznivými vlastnostmi

Epoxidové stěrky z divize stavební chemie TopStone vytváří hladký nebo protiskluzný a bezprašný povrch a disponují výbornými užitnými vlastnostmi. Povrch je odolný vůči mechanickému a chemickému zatížení. Podlaze neškodí běžné zatížení regály, kolečka od boxů na nářadí nebo vylité oleje a další provozní kapaliny.

V garážích oceníte především snadnou údržbu. Epoxidové podlahy jsou v podstatě bezúdržbové. Podlahu lze čistit běžným zametením, vysátím nebo vytřením. K údržbě zároveň nejsou nutné žádné speciální přípravky ani leštidla. Na povrchu epoxidové podlahy zároveň jen velmi stěží ulpívají bakterie a netvoří se plísně.

 

Výhody epoxidových stěrek:

  • Hladký nebo protiskluzný a bezprašný povrch.
  • Mechanická a chemická odolnost.
  • Snadná údržba.
  • Nízká cena.
  • Volitelná barevná úprava.
  • Bezesparý povrch

Volitelné barevné tónování

Předností epoxidových nátěrů a stěrek je možnost barevného tónování. Vybírat můžete z většiny barevných odstínů vzorníku RAL. Kromě jednobarevného provedení lze barevnou strukturu vylepšit technikami vzorováním či mramorováním, se kterými vytvoříte designově atraktivní povrch.

Návod, jak rekonstruovat garážovou či sklepní podlahu naleznete v článku Rekonstrukce sklepní podlahy v panelovém domě.

 

Jak opravit podlahu v garáži - nátěr Topstone EP13