Chytrá rekonstrukce betonových podlah pomocí epoxidových nátěrů

Chytrá rekonstrukce betonových podlah pomocí epoxidových nátěrů 19. 5. 2017

Stojíte před rozhodnutím, jak nejlépe a levně zrekonstruovat staré podlahy ve skladech, výrobních halách a technických provozech nebo v nemocnicích a školách? Poradíme vám. Nejžádanější technologií pro renovaci betonových a minerálních podlah jsou epoxidové nátěry a stěrky. V článku představíme, proč jsou právě tyto materiály výjimečné.

Nevyhovující podlahy ohrožují provoz i zdraví zaměstnanců

Roky nepřetržité zátěže a každodenního provozu se podepíšou na každém podlahovém materiálu. Obzvlášť na užitkových a průmyslových podlahách. Postupem času a vlivem mechanického opotřebování podlaha praská, drolí se a je náchylná na poškození. Tím ztrácí své původní vlastnosti a přestává plnit svůj účel.

Poškozeny podlahový materiál je zároveň častou příčinou pracovních úrazů v podobě uklouznutí nebo vyvrtnutí kotníku. Pokud máte ve vašem autoservisu, výrobních prostorech nebo technických místnostech zastaralou podlahu, nabízí se vhodný čas na její rekonstrukci.

 

Užitková podlaha musí především být:

 • bezpečná
 • mechanicky a chemicky odolná
 • bezprašná
 • snadnou čistitelná
 • zatížitelná

Nenáročná a cenově výhodná rekonstrukce podlah

Na rekonstrukci cementových a minerálních podlahových materiálů včetně opravy betonu přináší společnost TopStone nenáročné a levné řešení. Tím jsou lité epoxidové stěrky a nátěry z divize stavební chemie TopStone.

Epoxidové nátěry průmyslových podlah šetří drahocenný čas při realizaci a minimalizují náklady na opravu. Podlahu totiž lze rekonstruovat během několika hodin a to i po částech. Během rekonstrukce podlah proto nemusí dojít k přerušení provozu. Navíc cena rekonstruované začíná na od příznivých 45,- Kč / m2.

Samotný průběh rekonstrukce není náročný. Původní podklad stačí přebrousit, vyspravit defekty a praskliny, napenetrovat a podle potřeby aplikovat epoxidovou stěrku nebo nátěr. Epoxidové podlahy TopStone lze totiž používat jak v lité podobě ve vrstvách od 1 do 3 mm nebo nátěrem ve vrstvě od 0,3 do 1 mm.

 

Oprava průmyslových podlah pomocí epoxidové stěrky TopStone:

 • minimalizuje náklady na rekonstrukci
 • neomezí provoz po dobu rekonstrukce – lze realizovat po částech
 • zlepší užitné vlastnosti podlahy
 • zjednoduší údržbu
 • vylepší design

Syntetické podlahy TopStone vynikají dokonalými vlastnostmi

Výhodou epoxidové podlahy jsou vysoké užitné vlastnosti. Povrch je mechanicky a chemicky odolný, se speciálním vsypem je i protiskluzový. Povrch je zároveň odolný vůči šmouhám od bot. Tyto podlahy oceníte především v autoservisech, ve stanicích technické kontroly nebo v autosalonech a garážích.

Hladký a bezprašný povrch, je vhodný také pro alergiky. Na podlaze se netvoří plísně a jen velmi stěží ulpívají bakterie. Podlaha je proto vhodná i do škol, úřadů, skladů potravin a nemocničních zařízení. Materiály TopStone vyhovují pro použití pro nepřímý styk s potravinami v potravinářských provozech požadavkům nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami ve znění následujících předpisů a zákona č.258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění následujících předpisů.

Uživatelsky přívětivá je samotná údržba. Syntetické podlahy jsou totiž prakticky bezúdržbové. Povrch stačí pouze vysát nebo vytřít. Nepotřebujete žádná leštidla, ani speciální přípravky. Epoxidová litá podlaha TopStone je chemicky odolná, tudíž ji neublíží běžné čisticí prostředky.

Předností je i neomezený design. Epoxidové nátěry lze totiž barevně tónovat v široké palatě odstínů RAL. Navíc podlahu lze designově upravit vhozením různobarevných chipsů.

Epoxidové stěrky a nátěry TopStone jsou zároveň šetrné k životnímu prostředí. Neobsahují totiž rozpouštědla, ani toxické nonylfenoly.

 

Výhody epoxidové stěrky TopStone

 • výborné mechanické vlastnosti
 • zvýšená UV stabilita
 • jednoduchá aplikace
 • snadná čistitelnost
 • neporézní a bezprašný povrch
 • dobrá chemická odolnost
 • vhodné do potravinářství (atest na nepřímý styk s potravinami)

Epoxidové podlahy nachází uplatnění v průmyslu, ve zdravotnictví i službách

Epoxidové podlahy TopStone vynikají širokým uplatněním v mnoha odvětvích. V průmyslu se využívá k opravám betonu ve skladech, výrobních provozech, montovnách či v teplárnách a technických místnostech.

Díky svým výborným vlastnostem a snadné čistitelnosti jsou syntetické podlahy oblíbené v pneuservisech, autosalonech, stanic technické kontroly, v parkovacích domech a komerčních i soukromých garážích.

Pro svou vysokou hygieničnost a snadnou údržbu jsou epoxidové podlahy TopStone aplikovány v nemocnicích, ve školách i na úřadech.

Zajistíme kompletní rekonstrukci podlahy

Společnost TopStone je nejen přímým výrobcem epoxidových podlahových stěrek a nátěrů, ale také vaším partnerem při samotné realizaci.

Renovaci vašich starých podlah kompletně zajistíme od začátku až do konce. Provedeme obhlídku renovovaných ploch, navrhneme skladbu materiálu a postup prací, vše naceníme a prostřednictvím našich certifikovaných partnerů také realizujeme. Na renovaci poskytujeme nadstandardní záruky.

Neodkládejte opravu vaší zastaralé podlahy a ještě dnes zjistěte způsob její renovace. Rádi vám poradíme a navrhneme řešení přímo na míru. Stačí nás pouze kontaktovat. Těšíme se na budoucí spolupráci.

Napište nám!
Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů chci formulář odeslat.
Více informací zde: Ochrana osobních údajů